SharpSurgeon

NOYA Dijital

NOYA GİRİŞİM DANIŞMANLIK VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ AŞ. olarak kuruluş amacımız özellikle sağlık sektöründe bilişim teknolojilerinin uygulanması ve tıp eğitiminde söz konusu olan bazı çıkmazlara çare bulunmasıdır. Bu amaçla, uzun yıllara yayılan sağlık sektörü tecrübesi, sağlık yönetimi ve iletişim yeteneklerini harmanlayarak bir araya getirdik.

Projemizin başlatılma gerekçesi, cerrahi eğitim kalitesinin yükseltilmesi, uygun maliyetlerle eğitim fırsatlarının yaratılması, cerrahi eğitimdeki gelişimin ve performansın daha ölçülebilir hale getirilmesi, cerrahi eğitim alan hekimlerin bilgi, beceri ve tecrübelerinin yükseltilmesi gibi sonuçların mümkün olabilmesi için ülkemizde ve Dünya’da katma değeri yüksek bir çözüm üretmektir.

Cerrahi eğitim alacak olan her düzey hekimin bir cerrahi işlemi tam anlamıyla öğrenmesi için çok sayıda pratik yapması gerekir. Operasyonlarda komplikasyonların meydana gelmesinin nedeni, standart prosedürlerin izlenmemesidir. Bir hastanın ameliyat masasına yatışından uyanışına kadar belli bir sırayla yapılması gereken işlemler vardır. Dünya Sağlık Örgütü bu işlemler her seferinde belli bir sırayla yapılamadığı için çok ciddi miktarda hata yapıldığını açıklamıştır. Oysa üzerinde çalışılabilecek bir emülatör (herhangi bir bilgisayar ortamında başka bir ortamı taklit eden, öykünme işini yapan yazılım), herhangi bir cerrahi bir operasyonun adımlarının belli bir sırayla ezberlenmesini sağlayabilir.

Yaratıcı ve Etkileyici Çözümler

TÜM SORULARINIZ
İÇİN BİZE ULAŞIN